Co zrobić, aby goście dobrze się bawili na weselu?

Każda para młoda, która organizuje wesele chce, aby zaproszeni na nią goście bawili się jak najlepiej i wspominali wesele jeszcze przez długie lata. Jednym parą udaje się to osiągnąć innym niestety nie, oto elementy, na które para młoda powinna zwrócić uwagę, chcąc aby wesele, które zorganizują uchodziło za imprezę dobrej jakości i pozytywnie zapisało się we wspomnieniach gości.

  1. Dobre jedzenie – nie ma co ukrywać, wesele to długa impreza podczas, której dużo się je, a właśnie jedzenie jest tym elementem, na który znaczna część gości zwraca uwagę. Dlatego też warto zadbać by było ono smaczne, dobrze przyprawione, elegancko podane i ciepłe. Wbrew pozorom sytuacje, w których goście dostają zimne posiłki wcale nie zdarzają się podczas wesel tak rzadko. Drugim elementem związanym z jedzeniem jest także kwestia ciast i tortu weselnego. Tort weselny powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale także bardzo dobrze smakować.

  2. Ustawienie stołów – skoro mowa o jedzeniu, to następnym elementem na jaki warto zwrócić uwagę jest ustawienie stołów. Jeśli stoły są zbyt obszerne, co zdarza się zwłaszcza przy okrągłych stolikach, goście źle się słyszą i nie mogą ze sobą rozmawiać, jeśli natomiast są zbyt ciasno ustawione obok siebie goście mają trudności z przemieszczaniem się między nimi, wychodzą na parkiet, czy też chcąc skorzystać ze szwedzkiego stołu, gdzie często serwowane jest swojskie jadło, owoce lub ciasta. Jest to szczególnie istotne przy ustawieniu długich kwadratowych stołów, ponieważ osoby znajdujące się daleko od wyjścia mogą mieć ogromnie ograniczone pole ruchu.

  3. Dobra muzyka – obok jedzenia drugim elementem, który jest oceniany przez gości, jest muzyka. Aby goście bawili się na weselu dobrze należy im zaserwować zespół muzyczny o bogatym repertuarze, który zadowoli gusta zarówno młodszych, jak i starszych gości weselnych. Taki zespół można znaleźć na stronie vervaband.pl/kontakt. Ważna jest nie tylko jakość wykonania, ale także długość przerw jakie zespół robi pomiędzy poszczególnymi częściami. Nie mogą one być zbyt długie, aby goście nie zdążyli się znudzić, nie mogą być też za krótkie żeby goście zdążyli wypocząć. Kolejnym ważnym elementem jest też to jak długo zespół gra poszczególne części, jeśli będą one zawierały zbyt mało utworów, goście nie będą bawili się dobrze, nie zdążą bowiem wyjść na parkiet, a już będą musieli z niego schodzić. Na te wszystkie elementy warto zwracać uwagę wybierając zespół weselny.