Najlepsze miasta na Sylwestra

Listopad to miesiąc, w którym każdy kto planuje zabawę sylwestrową poza miejscem swojego zamieszkania powinien zacząć rozglądać się za noclegiem oraz miejscem sylwestrowego balu. Warto dodać, że wiele hoteli w swojej ofercie ma sylwestrową zabawę, w innych miastach zaś sama noc pełna jest zabaw i darmowych koncertów, które co roku przyciągają tłumy turystów. Oto pomysły na spędzenie niezapomnianej sylwestrowej nocy, w jednym z miast, w których szampańska zabawa to absolutny pewnik.

Kraków – dawna stolica Polski to idealne miejsce na spędzenie Sylwestra, znajduje się tutaj mnóstwo klubów, pubów, barów, restauracji i hoteli, a niemal każdy z nich w tę wyjątkową noc w roku organizuje zabawę sylwestrową. Ci, którzy myślą o spędzeniu Sylwestra na Rynku Głównym, gdzie co roku odbywają się koncerty znanych gwiazd z Polski i zagranicy, a o północy ma miejsce pokaz fajerwerków, powinni zatroszczyć się o hotel w pobliży rynku taki jak – Imperial. W Krakowie istnieje również wzięcia udziału w Sylwestrze w Teatrze czy też w sylwestrowych seansach kinowych. Jest wiele możliwości na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru, a wszystko zależy od upodobań oraz zasobności portfela.

Sydnay – to zupełnie inny pomysł na Sylwestra. Kto powiedział, że w sylwestrową noc musimy marznąć z zimna i ubierać ciepłe płaszcze na sylwestrowe kreacje? Sylwester w Sydney to zdecydowanie idealny wybór dla tych wszystkich, którzy chcieliby spędzić sylwestrowy wieczór w w cieplejszym otoczeniu. Sylwester spędzony na plaży wygrzewając się na słońcu, a później bal na który nie trzeba przygotowywać zimowego płaszcza, czyż nie jest to kusząca możliwość?

Wenecja – choć miasto to słynie przede wszystkim z karnawału, pełnego masek i barwnych strojów, to jednak również w Sylwestra na placu św. Marka oraz w innych częściach miasta zakochany odbywają się zabawy sylwestrowe, a ludzie świętują nadejście Nowego Roku. Wybierając Wenecję z pewnością nie będziemy rozczarowani, przyjeżdżając do miasta wcześnie, będziemy mogli odwiedzić wiele zabytkowych miejsc i popłynąć gondolą podziwiając miasto z zupełnie innej perspektywy.

Reykjavik – to zupełnie odmienna od australijskiej, propozycja na spędzenie sylwestra. Ci, którzy nie boją się zimna, a chcieliby spędzić niecodziennego i niesamowitego Sylwestra powinni wybrać się do stolicy Islandii. Tam można doświadczyć nocy polarnej (technicznie rzecz ujmując nie jest to noc polarna, bo słońce pojawia się na 3 godziny w ciągu dnia) a nocą poszukać na niebie fajerwerków, które tworzy natura, czyli zorzy polarnej.

Zakopane – idealny pomysł dla miłośników białego szaleństwa. Pobyt w Zakopanem to możliwość połączenia przyjęcia sylwestrowego, które oferują tutejsze karczmy i hotel z uprawianiem sportów zimowych. Jest to też dobra opcja, dla tych którzy chcieliby w noc sylwestrową wziąć udział w kuligu czy rozgrzewając się grzanym winem, śpiewać, tańczyć i piec baraninę przy ognisku w otoczeniu zachwycających, śnieżnych, górskich krajobrazów.