Pokaż siebie i swój talent całemu światu!

Jak robiło i robi się nadal karierę muzyczną w naszym kraju? Największą popularnością cieszą się programy rozrywkowe typu talent show. To w nich wybiły się obecne gwiazdy (przynajmniej część), także jest to dowód na to, że warto, że to działa. Takie programy oglądają miliony widzów, także jeśli przejdzie się do ćwierćfinału, półfinału lub już finału, to jest duża szansa, aby stać się rozpoznawalnym i zyskać z czasem większą popularność. Chcąc wziąć udział w programie należy udać się na casting. Castingi przeważnie odbywają się w kilku większych miastach, co jest dużym ułatwieniem, ponieważ można wybrać sobie miejscowość, do której łatwiej nam będzie dojechać. Ogromnym plusem jest to, że nie ma większych ograniczeń, jeśli chodzi o udział w castingu – może na niego przyjechać praktycznie każdy (pomijając programy typowo dla dzieci). Szanse są więc równe i na pewno warto to wykorzystać, spróbować. Ten kto nie ryzykuje, ten nie ma.

Często uczestnicy programu zakładają sobie profile na portalach społecznościowych (nawet odrębne od prywatnych), dzięki czemu można lepiej śledzić ich karierę, zmiany, plany koncertowe, jeśli już takie są. Posiadanie profilu jest praktycznie koniecznością w obecnych czasach. Administracja fanpage zespołu muzycznego nie jest trudna, dlatego każdy z obsługą powinien sobie poradzić (jeśli nie to warto poprosić o wsparcie agencję reklamową). Na portalu można umieszczać posty z grafiką, filmikami, a nawet relacjami na żywo, co cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Filmiki swoją drogą mają bardzo duże zasięgi, tak samo jak i grupy, co warto wykorzystać.

Co ważne – poprzez ten portal społecznościowy można pokazać się wielu użytkownikom, zarówno w swoim kraju, jak i za granicą. Profil warto mieć nie tylko na początku swojej muzycznej drogi, ale także w trakcie. Fani mogący być poprzez portale społecznościowe bliżej swoich idoli są jeszcze bardziej zadowoleni i oddani ich muzyce. Tworzy się nawet swego rodzaju więź.

Oczywiście fajnie jest administrować fanpage samodzielnie, bo w przypadku zespołów, solistów jest to oczekiwane przez fanów, ale na początku, gdy kariera powoli rozkwita, można skorzystać z pomocy firmy marketingowej, która pomoże dotrzeć z muzyką do wielu tysięcy ludzi.

Do pokazywania siebie, swojej muzyki warto także wykorzystać Instagram. Na nim użytkownicy posługują się głównie zdjęciami, ale poprzez nie także można być blisko swoich fanów, pokazywać im swoją codzienność oraz pracę. Instagram staje się coraz bardziej popularny. Profile na nim już standardowo zakładają gwiazdy – muzycy, aktorzy, modelki.

Jeśli chodzi o reklamę krążka lub jego zapowiedzi, zawsze można skorzystać z reklamy na Youtube. Filmik promocyjny wyświetla się przed filmem docelowym (oczywiście wcześniej ustawia się odpowiednie targetowanie). To bardzo ciekawa forma promocji, jeśli komuś zależy na wizerunku. Jest to więc dodatkowa możliwość pokazania się osobom, które nie miały styczności z naszą twórczością.